Ayurvedik Yaşam | TÜM ÜRÜNLER
385
page,page-id-385,page-template-default,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-6.1,wpb-js-composer js-comp-ver-4.3.5,vc_responsive

TÜM ÜRÜNLER

Vücut Nemlendiricisi ve Masaj Yağları

Cildimize Özenle ve Sevgiyle Dokunmanın Genel Sağlığımız Üzerindeki Etkilerini Biliyor muydunuz?

 

Vücudumuzun en büyük organı olan cildimiz nazik masaj dokunuşları ile uyarıldığında, tüm fizyolojimizde şifalanma etkilerini oluşturan bazı hormonlar salgılanır. Ayurveda’da bünye tipinize uygun masaj yağı ile kendi kendinize yapabileceğiniz self-Abhyanga olarak bilinen gündelik masaj kendinizi iyi hissettirmesinin yanısıra yaşlanma sürecini yavaşlatmak için kullanılan en etkili araçlardandır. Dengede bir beden ve zihin için önemle tavsiye edilen günlük masajın kan dolaşımı ile beraber metabolizmayı hızlandırdığı, kas elastikiyetini geliştirdiği, bağışıklık sistemini güçlendirdiği, zihni sakinleştirdiği ve hücreler arasındaki sıvıda toplanan toksinleri tahliye ederek detoks görevi gördüğü klinik araştırmalar ile ispatlanmıştır.

 

İçinizdeki şifa gücünü uyandırın!

VATA Dengeleyici Vücut Nemlendiricisi ve Masaj Yağı

RELAXING – RAHATLATIR

Yükselen Çağ tarafından özenle hazırlanan VATA ibareli Vücut Nemlendiricisi ve Masaj Yağları öncelikli olarak rahatlatan, gevşeten, dinginleştiren ve cildinizi derinlemesine nemlendiren nitelikleri barındırırlar.

 

Organik Bileşenler: VATA Bünye Dengeleyici Vücut Yağları, geleneksel ayurvedik bir bitki olan Organik Dashmula ile soğuk sıkım Susam,  Tatlı Badem, Ayçiçek ve diğer vata dengeleyici bitkiler olan Patchouli, Fesleğen ve Vetiver organik yağ bileşenleri ile hazırlanmıştır.

Satın Al

PITTA Dengeleyici Vücut Nemlendiricisi ve Masaj Yağı

SOOTHING – SAKİNLEŞTİRİR

Yükselen Çağ tarafından özenle hazırlanan PITTA ibareli Vücut Nemlendiricisi ve Masaj Yağları öncelikli olarak serinleten, yatıştıran, odaklanmayı kolaylaştıran ve sakinleştiren nitelikleri barındırırlar.

 

Organik Bileşenler: PITTA Bünye Dengeleyici Vücut Yağları, geleneksel ayurvedik bir bitki olan Organik Brahmi ile soğuk sıkım Hindistan Cevizi, Tatlı Badem , Ayçiçek ve diğer pitta dengeleyici bitkiler olan Ylang-Ylang, Lavanta ve Limon organik yağ bileşenleri ile hazırlanmıştır.

Satın Al

KAPHA Dengeleyici Vücut Nemlendiricisi ve Masaj Yağı

INVIGORATING – CANLANDIRIR

Yükselen Çağ  tarafından özenle hazırlanan KAPHA ibareli Vücut Nemlendiricisi ve Masaj Yağları öncelikli olarak metabolizmayı hızlandıran, enerji veren, uyarıcı ve harekete geçirici nitelikleri barındırırlar.

 

Organik Bileşenler: KAPHA Bünye Dengeleyici Vücut Yağları, geleneksel ayurvedik bir bitki olan Organik Neem ile soğuk sıkım Aspir, Tatlı Badem , Ayçiçek ve diğer kapha dengeleyici bitkiler olan Biberiye, Günlük ve Okaliptüs organik yağ bileşenleri ile hazırlanmıştır.

Satın Al

Bünye Dengeleyici Ayurvedik Banyo Ürün Grubu

Yükselen Çağ tarafından özenle hazırlanan Banyo Ürün Serisi içinde yer alan Ayurvedik Şampuan,  Saç Kremi, Vücut Şampuanı ve Banyo Sabunları  geleneksel ayurvedik bitkilere ait organik öz yağlar  ile tüm bünye tiplerini dengeleyici saf uçucu yağ bileşenleri ile hazırlanmıştır.

Ürünlerimizi eşsiz kılan en önemli özelliği  Şampuan içerisine  saç için bilinen en güçlü ayurvedik bitki olan Bhringaraj ve saç derisini teskin edici Brahmi organik öz yağlarının; Vücut Şampuanı içerisine cilt için mükemmel bir arındırıcı ve sakinleştirici  olan Neem organik öz yağının;  ve Saç Kremi içerisine Shea Butter ile beraber saç için bilinen en güçlü ayurvedik bitki olan Bhringaraj ve Dashmula organik öz yağlarının harmanlanmış olmasıdır.

Doğayı banyonuza taşıyarak, içinizdeki şifa gücünü uyandırın!

Dengeleyici Ayurvedik Şampuan

Tüm Saç Tipleri için Besleyici ve Dengeleyici Geleneksel Ayurvedik Bitkiler olan Bhringaraj ve Brahmi içerir.

Kullanımı: Islak saçınıza uygulayınız ve bol su ile duralayınız. Şampuan sonrası saçın rengini korumak, parlaklığını artırmak, gürleşmesini ve kolay taranmasını sağlamak üzere Yükselen Çağ Saç Kremi kullanmanız önerilir.

 

Organik Bileşenler: Saç dökülmesini ve erken ağarmasını önleyen, saçın sağlıklı uzamasını desteklerken, rengini kuvvetlendirip, parlaklığını artıran en güçlü ayurvedik bitki olarak bilinen Bhringaraj ve harika bir teskin edici, besleyici ve düzenleyici bir ayurvedik bitki olan Brahmi organik özyağları ile tüm bünye tipleri için dengeleyici özellikler barındıran Ylang-Ylang, Patchouli, Vetiver, Biberiye organik öz yağları birleşimleri ile üretilmiş bu mükemmel şampuan tüm saç tipleri için gündelik kullanıma uygundur.

Satın Al

Dengeleyici Ayurvedik  Saç Kremi

SOOTHING – SAKİNLEŞTİRİR

Tüm Saç Tipleri İçin Besleyici ve Dengeleyici Geleneksel Ayurvedik Bitkiler olan Bhringaraj ve Dashmool içerir.

Kullanımı: Islak saçınıza uygulayıp, birkaç dakika saça nüfus etmesini bekleyiniz ve bol su ile durulayınız.

 

Organik Bileşenler: Shea Butter ile Saç dökülmesini ve erken ağarmasını önleyen, saçın sağlıklı uzamasını desteklerken, rengini kuvvetlendirip, parlaklığını artıran en güçlü ayurvedik bitki olarak bilinen Bhringaraj ve harika bir teskin edici ve dengeleyici olanDashmool organik özyağları ile, tüm bünye tipleri için dengeleyici özellikler barındıran Ylang-Ylang, Patchouli, Vetiver, Biberiyeorganik öz yağları birleşimleri ile üretilmiş bu mükemmel saç kremi tüm saç tipleri için uygundur.

Satın Al

Dengeleyici Ayurvedik Vücut Şampuanı

Cilt için mükemmel bir  toksin arındırıcı, temizleyici ve sakinleştirici ayurvedik bir bitki olan Neem içerir.

Cilt için mükemmel bir  toksin arındırıcı, temizleyici ve sakinleştirici ayurvedik bir bitki olan Neem içerir.

Kullanımı: Islak cildinize nazikçe masaj hareketleri ile ya da bir sünger yardımı ile uygulayıp, duralayınız.

 

Organik Bileşenler: Cilt için mükemmel bir toksin arındırıcı, temizleyici ve sakinleştirici bir ayurvedik bitki olan Neem ile tüm bünye tipleri için dengeleyici özellikler barındıran Ylang-Ylang,Patchouli, Vetiver, Biberiye organik öz yağları birleşimleri ile üretilmiş bu mükemmel yoğun kremsi vücut şampuanı cildinizi nazikçe temizlerken, doğal nem dengesini de korur.
Yükselen Çağ Vücut Nemlendiricisi ve Masaj Yağı kullanımı sonrası için ideal bir temizleyicidir.

Satın Al

VATA Dengeleyici Banyo ve El Sabunları

Kuru Ciltler İçin

Organik Bileşenler: Özellikle kuru ciltler için hazırlanmış olan Vata Bünye Dengeleyici Banyo ve El Sabunları, soğuk sıkım Susam veZeytin yağları ve vata dengeleyici bir bitki olan Portakal saf uçucu yağ bileşenleri ile özenle harmanlanarak, elde üretilmektedir.

 

Vata Dengeleyici ‘Banyo ve El Sabunları’ özellikle kuru, sert ya da ince ciltler için geliştirilmiştir. Cildinizin mükemmel dengesi için banyo sonrası Vata Dengeleyici Vücut Nemlendiricisi Yağ ile Self-Abhyanga masajı yapmanızı öneririz

Satın Al

PITTA Dengeleyici Banyo ve El Sabunları

Hassas Ciltler İçin

Organik Bileşenler: Özellikle hassas ciltler için hazırlanmış olan Pitta Bünye Dengeleyici Banyo ve El Sabunları, soğuk sıkım Hindistan cevizi ve Zeytin yağları ve pitta dengeleyici bir bitki olan Nane saf uçucu yağ bileşenleri ile özenle harmanlanarak, elde üretilmektedir.

 

Pitta Dengeleyici ‘Banyo ve El Sabunları’ özellikle sıcak, pembemsi ve kolaylıkla tahriş olan ciltler için geliştirilmiştir. Cildinizin mükemmel dengesi için banyo öncesi veya sonrasında Pitta Dengeleyici Vücut Nemlendiricisi Yağ ile Self-Abhyanga masajı yapmanızı öneririz.

Satın Al

KAPHA Dengeleyici Banyo ve El Sabunları

Yağlı Ciltler İçin

Organik Bileşenler: Özellikle hassas ciltler için hazırlanmış olan Pitta Bünye Dengeleyici Banyo ve El Sabunları, soğuk sıkım Tatlı Badem ve Zeytin yağları ve kapha dengeleyici bir bitki olanKaranfil saf uçucu yağ bileşenleri ile özenle harmanlanarak, elde üretilmektedir.

 

Kapha Dengeleyici ‘Banyo ve El Sabunları’ özellikle kalın, nemli,yağlı ve pürüzsüz ciltler için geliştirilmiştir. Cildinizin mükemmel dengesi için banyo öncesinde Kapha Dengeleyici Vücut Nemlendiricisi Yağ ve/veya İpek Eldivenlerimiz ile Self-Abhyanga masajı yapmanızı öneririz.

Satın Al

Bünye Dengeleyici Saf Uçucu Yağ Karışımı Roll-On’lar

Bugün neye ihtiyacınız var?  Gevşemeye mi, Sakinleşmeye mi, yoksa Canlanmaya mı? Aromaterapik bitkisel öz yağlar ile kendinizi şımartarak, içinizdeki şifa gücünü uyandırın!

Koku duyumuz  hislerimiz, duygularımız, hatıralarımız ve içgüdülerimizle en hızlı bağlantı kuran duyumuzdur. Koku duyumuzu bilinçli olarak uyararak, tüm bedenlerimizde denge ve huzur etkisini yaratabiliriz. Ayurvedik bünye tipleri için özel olarak hazırlanan bu doğal öz yağlar karışımı hem zihnimiz, hem de fiziksel bedenimiz üzerinde, etiket üzerinde belirtilmiş niteliklerle beraber dengeleyici bir etkiye de sahiptir.

Yükselen Çağ tarafından geliştirilen bu aroma karışımları %100 saf uçuçu ve organik baz yağlar olup, evde, iş yerinde, toplantıda, yolculukta, ihtiyaç duyduğunuz her an ve her yerde kolaylıkla kullanabilmeniz üzere hazırlanmıştır. Bu mükemmel öz yağlardan oluşan aromaterapik karışımı gün içerisinde ihtiyaç hissettikçe koklayarak ve cildinize direk olarak uygulayarak, an’da kalmayı hatırlayın ve kokuların zihniniz ve bedeninizde yarattığı etkinin keyfine varın!

VATA Dengeleyici Saf Uçucu Yağ Karışımı Roll-On

RELAXING – RAHATLATIR

Yükselen Çağ tarafından özenle hazırlanan VATA ibareli ‘Koklama ve Mini Masaj Roll-On’ları öncelikli olarak karışık bir zihni rahatlatan, stres faktörlerini hafifleten, gevşeterek denge yaratan ve dinginleştiren nitelikleri barındırırlar.

 

Organik Bileşenler: VATA Bünye Dengeleyici Roll-On içeriği rahatlatıcı özellikleri olan Fesleğen, Patchouli ve Vetiver Saf Uçucu Öz Yağları ile Organik Jojoba Yağı bileşenleriyle hazırlanmıştır.

Satın Al

PITTA Dengeleyici Saf Uçucu Yağ Karışımı Roll-On

SOOTHING – SAKİNLEŞTİRİR

Yükselen Çağ tarafından özenle hazırlanan PITTA ibareli ‘Koklama ve Mini Masaj Roll-On’ları öncelikli olarak sinirli ve gergin bir zihni sakinleştiren, asabi tepkileri yatıştırarak denge yaratan ve konsantrasyonu artıran nitelikleri barındırırlar.

 

Organik Bileşenler: PITTA Bünye Dengeleyici Roll-On içeriği serinletici özellikleri olan Ylang-Ylang, Lavanta ve Limon Saf Uçucu Öz Yağları ile Organik Jojoba Yağı bileşenleriyle hazırlanmıştır.

Satın Al

KAPHA Dengeleyici Saf Uçucu Yağ Karışımı Roll-On

INVIGORATING – CANLANDIRIR

Yükselen Çağ tarafından özenle hazırlanan KAPHA ibareli ‘Koklama ve Mini Masaj Roll-On’ları öncelikli olarak yorgun ve uyuşuk bir zihni canlandırırken, enerji vererek denge yaratan, ferahlatan ve aynı zamanda solunum yollarını açan nitelikleri barındırırlar.

 

Organik Bileşenler: KAPHA Bünye Dengeleyici Roll-On içeriği canlandırıcı özellikleri olan Okaliptüs, Karanfil ve Biberiye Saf Uçucu Öz Yağları ile Organik Jojoba Yağı bileşenleriyle hazırlanmıştır.

Satın Al

Yaşam Kalitesini Yükselten Diğer Ürünler

İpek Eldiven

Selülite Karşı Panzehir: Garshana Masajı

Geleneksel bir Ayurvedik Masaj türü olan Garshana Masajı için özel olarak geliştirilen İpek Eldiven’lerimiz, Ödemiş İpeği’nden tek bir parça halinde, el dikişi ile özenle hazırlanmıştır.

Özellikle yağlı ve selülitli ciltler için önerilen İpek Eldiven’lerimiz, cildiniz ile konforlu bir temas için özel olarak tasarlanmıştır.

Kan dolaşımını hızlandırmak, kas elastikiyetini geliştirmek, hücreler arasındaki sıvıda biriken toksinleri tahliye etmek ve ciltteki portakal dokusu görünümünü düzeltmek için banyo öncesinde kuru cilde uygulanması önerilen Garshana Masajını öğrenmek için lütfen tıklayınız.

Satın Al

Ayak Destek Ünitesi

Bütünsel Sağlık, Zindelik ve Esenlik Halimizin Omurga Sağlımızla direk bağlantılı olduğunu biliyor muydunuz? Yaşam Kalitemizi Yükseltmenin en basit pratiklerinden biri Dik Oturmak’la başlar. Gün boyunca sadece dik oturmaya özen göstererek hem fiziksel, hem de zihinsel sağlığımıza büyük katkıda bulunmuş oluruz. Eğer dik oturmakda zorlanıyor isek, muhtemelen otururken diz kapağımız kalça hizamızla aynı seviyede değil, ondan daha aşağıda kaldığı içindir.

 

Eğer masa başında, bilgisayar önünde, toplantı masasında, koltukta, uçakta vb. otururken diz kapağımız kalça hizamızdan daha düşük seviyede duruyor ise, omurgamız otomatik olarak içe doğru eğrilir ve dik açısını kaybeder.

 

Otururken ayağınızın altına koyacağınız bu destek üniteleri sayesinde, diz-kalça hizası sağlanmış olarak, yaşam konforunuz yükselir.

Çok amaçlı olarak kullanılmasını önerdiğimiz Ayak Destek Üniteleri ile ilgili ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Satın Al

Dil Toksin Sıyırıcı

Gece boyunca metabolizmamız fizyolojimizde biriken toksinleri tahliye etmek için çalışarak, hücresel yenilenme mekanizmalarını devreye sokar.Toksinler bedenimizden dört şekilde tahliye edilir. Dışkı, idrar, ter ve dilin üzerine yerleşerek…

 

Sabahları kalktığınızda ilk iş bedenden tahliye edilmek üzere dil üzerine yerleşmiş olan acımsı ve buruk tatlı, beyazımsı ya da sarımsı bu toksin tabakasını sıyırarak ve dilinizi temizleyerek güne başlamak yaşam kalitenizi artıran çok önemli ayurvedik bir günlük rutindir.

 

Unutmayın önce dil üzerinden toksinler sıyrılarak temizlenmeli ve daha sonra diş fırçalanmalıdır. Dil üstü diş fırçası ile temizlenemez, sadece toksinleri dağıtmış olursunuz.

Satın Al
kurumsal1

SPA Merkezleri ve Masaj Salonları için özel olarak hazırlanan 500ml’lik SPA Boyu‘Bünye Dengeleyici Ayurvedik Vücut Nemlendiricisi ve Masaj Yağları’, masaja gelen müşterilerinizin tüm ihtiyaçlarına cevap verecek olan bir ürün yelpazesinden oluşmaktadır.

 

Rahatlatan, gevşeten, dinginleştiren, derinlemesine nemlendiren, sakinleştiren, serinleten, yatıştıran,metabolizmayı hızlandırarak, canlandıran ve cildi uyararak harekete geçiren nitelikleri barındıran masaj yağlarımız, organik soğuk sıkım baz yağlar ile geleneksel ayurvedik bitkiler ve bünye dengeleyici saf uçucu yağlar harmanlanarak, özenle hazırlanmıştır.

 

SPA boyu ürünlerimiz perakende olarak satılmamaktadır. Toplu siparişleriniz için lütfen Yükselen Çağ yetkilileri ile irtibata geçiniz

Ayurvedik Bünye Tipinizi (dosha) öğrenmek için lütfen tıklayınız.

 

Kendi kendinize uygulayacağınız Self-Abhyanga masajını kolaylıkla öğrenmek için lütfen tıklayınız.